fbpx

Barlinek group

Skupina Barlinek je popredným výrobcom vrstvených drevených podláh na svete s výrobným potenciálom viac ako 12 miliónov m2 ročne. Najdôležitejším ponúkaným produktom je podlahová doska Barlinek – vrstvená podlaha z ušľachtilých domácich a exotických drevín.

Podlahy sa predávajú do 75 krajín na 6 kontinentoch. Používajú sa nielen v súkromných domoch a bytoch, ale aj vo verejných budovách – kancelárie, hotely, nákupné centrá a obchody, kiná, divadlá, múzeá atď.

Portfólio značky dopĺňajú špeciálne podlahy Barkiet Sport, používané napr. v športových halách, fitness kluboch, tanečných sálach a squashových kurtoch. Značka tiež ponúka celý rad príslušenstva na inštaláciu a údržbu podláh, ako aj biopalivá s dreva známe svojou vysokou kvalitou: drevené pelety a krbové brikety.

Spoločnosť Barlinek kladie veľký dôraz na to, aby používané technológie a hotové výrobky spoločnosti boli ekologické a neutrálne k životnému prostrediu. Vďaka neustálej modernizácii závodu a investíciám do moderných technológií je jedným z najčistejších podnikov v tomto odvetví v Poľsku. Činnosť Barlinek ukazuje, že ochrana životného prostredia môže byť pre firmy nielen povinnosťou, ktorú ukladajú zákony jednotlivých krajín, ale aj dôležitým prvkom dlhodobej stratégie rozvoja.

16 000 000

Barlinek je tiež iniciátorom mnohých programov ochrany životného prostredia a environmentálnej výchovy. Spoločnosť už dlhé roky realizuje program „Princíp 1 za 1“, kde výmenou za každé zakúpené balenie podlahových dosiek Barlinek označené logom kampane je spolufinancovaný jeden strom. Barlinkov „Zákaznícky les“ má už 17 miliónov stromov!