fbpx

Biela podlaha v obývacej izbe – módna a elegantná

Škandinávsky štýl, ktorý je senzáciou v najmódnejších interiérových dizajnoch, miluje žiarivé farby a prírodné materiály. Tieto vlastnosti spája biela podlaha a stáva sa ideálnym zázemím pre aranžmány nielen v takejto estetike. Svetlé dosky budú tiež dokonale ladiť s provensálskym, rustikálnym alebo eklektickým štýlom. Zoznam dôvodov pre výber bielej podlahy je však oveľa dlhší.

BIELA PODLAHA – PREČO SA OPLATÍ VYBRAŤ?

Farba aj povrchová úprava takejto podlahy majú množstvo výhod. Biele dosky sa oplatí odporučiť, pretože táto farba:

 • je to nadčasová a univerzálna farba – hodí sa ku všetkému;
 • spája sa so sviežosťou, čistotou a eleganciou zároveň;
 • opticky zväčšuje interiér, vďaka čomu sú malé miestnosti priestrannejšie;
 • doplnená o decentný nábytok a doplnky v živých farbách zaistí vyváženie farieb.

Biela vyzerá najlepšie na doskovej podlahe. Ide o dokonalé duo, pretože drevo:

 • je to nadčasová surovina, ktorá sa neustále používa pri dokončovaní interiérov rôznych štýlov;
 • je prírodný a odolný materiál;
 • pozitívne ovplyvňuje zdravie a pohodu členov domácnosti;
 • zaujme jedinečnou štruktúrou krúžkov a uzlov, ktoré mierne zohrievajú surovú belosť.
BIELA PODLAHA V OBÝVAČKE

Obývacia izba je miestom na prijímanie hostí a oddych v spoločnosti blízkych. Vzhľad takéhoto interiéru by mal byť atraktívny, módny a zároveň decentný, aby dôstojne reprezentoval priestor celého domu. Biela podlaha v obývačke najlepšie zdôrazní prednosti celej úpravy. Dodá obývačke elegantný charakter, v súlade s najnovšími trendmi. S akým nábytkom skombinovať bielu podlahu v obývačke? Nie je to náročná úloha, pretože tu budú fungovať všetky najpopulárnejšie farbivá. Biele dosky v obývačke treba kombinovať s bielym nábytkom a sedacou súpravou v odtieni sivej alebo béžovej. Biela podlaha v obývačke bude ladiť aj s masívmi v prírodnej farbe dreva alebo v odtieni tmavohnedej.

BIELA BARLINEK DOSKA PODLAHA

Doska Barlinek na bielu podlahu je dostupná v mnohých farbách. Farby sa od seba líšia stupňom vybielenia, viditeľnosťou zrna či rozložením. Medzi dosky, ktoré najlepšie odrážajú krásu svetlej podlahy patria:

 • Dub Cappuccino Klasická Jedľa

Svetlá podlaha s klasickým vzorom rybej kosti pôsobí elegantne a módne. Proces kefovania zlepšil vzor zŕn. Doska je povrchovo upravená matným lakom, ktorý dokonale chráni jej vybielený povrch.

 • Dub White Truffle Grande

Návrh pre tých, ktorí oceňujú minimalizmus. Biele dosky naaranžované v jednoduchom aranžmáne, zakončené jemnou kresbou, sa budú hodiť do moderne riešenej obývačky, jedálne či spálne.

 • Dub Gentle

Kartáčovaný a bielený. Svetlý odtieň zdôrazňuje jasne viditeľnú štruktúru prstencov a uzlov, teda vizuálne kvality dosky, čo dokazuje jej prírodný pôvod. Bude vyzerať módne v obývacej izbe alebo spálni.

 • Jaseň Lemon Sorbet Grande

Kartáčovaná doska so štvorstranným skosením. Štíhly tvar, šetrná zrnitosť a studená biela farba umožňujú dosiahnuť efekt svetlej, elegantnej podlahy. Celok je zjednotený a chránený vrstvou matného laku. Výborná voľba pre nadšencov svetlých a priestranných interiérov.