fbpx

Francúzska rybia kosť(stromček) – podlaha s nadčasovým vzorom

Kedysi kraľovali dosky usporiadané do vzoru francúzskej rybej kosti, ktoré zdobili nádherné miestnosti víl a palácov. Dnes sa tento vzor vracia a zažíva svoju renesanciu. Dosky rezané pod uhlom 45 stupňov vytvárajú efektnú kompozíciu, ktorá dodáva interiéru ľahkosť a eleganciu.

ČO JE FRANCÚZSKA HERRINGBONE?

Veľmi populárna je francúzska rybia kosť. Takáto podlaha je skvelý spôsob, ako zmeniť interiér. Skutočné drevo, jedinečný charakter a dokonale rezané dosky sú dôvodom, prečo francúzska rybia kosť zostane vždy nadčasovým vzorom. Francúzska rybia kosť sa od klasickej rybej kosti líši spôsobom kladenia dosiek. V klasickej rybej kosti používame dosky rovnakých rozmerov, ktoré sú usporiadané tak, aby sa strana jednej dosky spájala s dlhšou stranou druhej dosky v pravom uhle. Francúzska rybia kosť svojím tvarom pripomína hrot šípu. To sa vykonáva odrezaním hrany dosky pod uhlom 45 stupňov. Veľkosť a farba francúzskej rybej kosti ovplyvňuje výsledný vzhľad interiéru, no vďaka širokému výberu si na svoje príde aj ten najnáročnejší zákazník. Drevená podlaha môže byť v rôznych farbách a s rôznym množstvom prírodných vlastností dreva a ich krásu možno zdôrazniť povrchovou úpravou olejom alebo lakom. Podlahy z prírodných materiálov budú určite slúžiť členom domácnosti dlhé roky. Drevená podlaha v tvare francúzskej rybej kosti je dobrou voľbou nielen do bytov, ale aj do hotela či reštaurácie.

Zobacz także >> Innowacyjne złącze Jodły Klasycznej Optilock  <<

JODEŁKA FRANCUSKA BARLINEK

AKO NAVRHNUŤ INTERIÉR S PODLAHOU V TVARE FRANCÚZSKEJ RYBACEJ KOSTI NA PODLAHE?

Podlaha má obrovský vplyv na to, ako vnímame priestor. Francúzska rybia kosť je veľmi dekoratívna a určite priťahuje pozornosť. Pre aké štýly je vhodná drevená podlaha? Francúzska rybia kosť je dobrou voľbou pre klasické retro interiéry. Dobre korešponduje s ťažkým nábytkom, závesmi a kobercami. Oplatí sa na to myslieť aj v modernom interiéri, ktorý bude zdobiť prírodná doska. Francúzska rybia kosť sa hodí k minimalistickému nábytku na vysokých nohách. Dokonale zapadne do atmosféry škandinávskeho, provensálskeho či minimalistického štýlu.