fbpx

Tmavá podlaha v obývačke pre odvážnych

Drevená podlaha v teplom tóne je síce nadčasovým riešením, no čoraz obľúbenejšie sú aj netradičné dosky s tmavou farbou. Elegantné, spájajúce originalitu a farebnú hĺbku, sa stávajú základom mnohých moderných interiérových dizajnov. Tmavá drevená podlaha v obývacej izbe je návrhom pre ľudí, ktorí majú radi sofistikované formy. Vytvorením atraktívneho kontrastu so svetlými stenami alebo nábytkom vnáša do interiéru farebnú vyváženosť. Drevené dosky v tmavej farbe zároveň potešia rafinovanosťou a pritiahnu oko každého hosťa.

TMAVÁ PODLAHA V OBÝVAČKE V MÓDNOM ŠTÝLE

Okrem elegancie a originality sa tmavá podlaha v obývacej izbe z dreva vyznačuje všestrannosťou z hľadiska zladenia štýlov aranžovania. Jeho výrazný vzhľad bude dokonale ladiť s dizajnom tých najmódnejších interiérov. Drevená tmavá podlaha v obývacej izbe zapadá do štýlu:

  • Provence, kde jeho kombinácia s veľkolepými dekormi nábytku vytvára štýlový a zároveň útulný interiér;
  • industriálny, v ktorom vyzerá veľmi atraktívne v kombinácii s tehlovou stenou a jednoduchým dizajnom nábytku;
  • koloniálne, pretože takéto farebné tóny najlepšie odrážajú jeho exotický charakter;
  • rustikálne, dokonale vyjadrujúce teplú, domácu atmosféru interiérov udržiavaných v takejto estetike.
TMAVÁ PODLAHA V OBÝVAČKE AKÝ NÁBYTOK BUDE NAJLEPŠÍ?

Svetlé drevo sa hodí k väčšine nábytku, zatiaľ čo tmavá podlaha v obývačke vyžaduje lepšie vyváženie farieb. Pri zdobení takýchto interiérov by ste mali pamätať na umiernenosť. Tmavá podlaha v obývacej izbe v kombinácii s podobnou farbou nábytku bude dobre fungovať v priestranných izbách so svetlými stenami alebo dekoráciami. Oplatí sa skombinovať aj s bielou alebo svetlým odtieňom hnedej. Nábytok v tejto farbe rozbíja intenzívnu farbu podlahy, čo umožňuje vytvoriť útulný, premyslený aranžmán. Módne duo s tmavými doskami vytvoria sivé rohové sedačky a sedačky. Tieto tlmené farby vám umožnia vytvoriť v obývacej izbe príjemnú atmosféru, ktorá prispieva k relaxácii. Na oživenie aranžmánu tmavou podlahou stačí použiť farebný detail – môže to byť červená, originálna komoda alebo oranžový kus nábytku.

DREVENÉ DOSKY NA TMAVEJ PODLAHE V BARLINEK SHOWROOME

Medzi mnohými farebnými návrhmi podlahovej dosky Barlinek je možné rozlíšiť také farby, ktoré sú ideálne pre tmavú podlahu v obývacej izbe. Líšia sa intenzitou odtieňov a obrysom zrna, ale každý z nich zdôrazní najväčšie výhody takéhoto interiéru a stane sa jeho najväčšou ozdobou.

  • Dub Affogato Grande – brúsená, skosená doska v čokoládovej farbe s jemným vzorom zŕn a uzlov.
  • Jaseň coffee grande – brúsená doska v nejednotnom, tmavohnedom odtieni a so silne zvýraznenou kresbou zrna.
  • Dub Marsala Grande – kartáčovaná, skosená doska v odtieni tmavohnedej so svetlejšími detailmi a viditeľnou, aj keď jemnou kresbou.
  • Jaseň Coffee Molti – tmavohnedá brúsená doska s rôznymi tónmi a výrazným aranžmánom zrna.
  • Dub Affogato Molti – – brúsená doska spájajúca tmavé a svetlejšie odtiene hnedej s jemným vzorom zrna.
  • Dub Marsala Multiplo – brúsená doska v intenzívnej, tmavohnedej farbe s decentnou líniou zŕn a uzlov.